Dr. Nilgün Eröztürk Hakkında

1959 İstanbul doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da bitirdim. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunuyum. 1999 yılından beri İntegratif Tedaviler uygulayarak ve Holistik (Bütünsel) Tıp yaklaşımına göre çalışmaktayım.

Bu tedavi yaklaşımları vücudun bir bütün olduğu ve hastalıklarının da hiçbir zaman tek bir nedene bağlı olmayıp birden çok sebebin ve birden çok organdaki sorunun bir araya gelmesiyle oluştuğunu kabul eder.

Bu ilkeler doğrultusunda, meslekteki yıllarım ideal sağlık için gereken hem önleyici, hem tedavi edici yaklaşımları araştırmak ve öğrenmekle geçti.

Akupunktur tanıştığım ilk bütünsel tedavi yöntemi olarak tüm tedavi yaklaşımlarımda ön planda veya arka planda daima faydalandığım bir bilgi birikimi sunmuştur.

Bu arada şunu da söylemeliyim ki, akupunktur yanlışlıkla, sadece iğne batırarak yapılan bir tedavi olarak bilinir ancak bioaktif noktalar iğne batırmadan da tedavi edilebilir ve tedavi daima beslenme yönetimi gibi, günlük yaşam alışkanlıklarının düzenlenmesi gibi, fitoterapi (bitkilerle tedavi) gibi yöntemler de içerir.

dBioaktif noktalara iğneler batırmak bu tedavinin sadece küçük bir parçasıdır ve diğer parçalar eksik kalınca yapılan tedavi işe yaramayabilir.

Ozonterapi, tedavilerimde sıklıkla kullandığım bir araçtır. Bazen ana tedaviyi oluşturur, bazen yardımcı yöntem olarak kullanırım. Örneğin akupunktur noktalarına çok az miktarlarda enjekte ettiğim ozon o tedavinin daha güçlü olmasını, ve etkisinin uzun sürmesini sağlar.

Böylece seans sayıları yarıya düşebilir. Yine, ağrılı eklem hastalıklarında akupunktur uygularken yapılan eklem içi ozon enjeksiyonları da sonuca daha çabuk gitmeye yardımcı olur.

Beslenme yönetimi, yani yediklerimizi-içtiklerimizi değiştirmek pek çok hastalığın iyileşmesi için şarttır. Bu yaklaşım iyileşmek için bazen tek başına da yeterli olabilmektedir. Bu amaçla kişiye özel beslenme programı hazırlamakta ve bu programa göre beslenme eğitimleri vermekteyim.

Kilo almak, kilo vermek, kas artışı sağlamak, alerjilerden kurtulmak, detoks yapmak, karaciğer detoksu, böbrek detoksu, kronik böbrek yetmezliği, diyabet, cilt sağlığı ve güzelliği için özel beslenme programları en sık hazırladığım beslenme programlarıdır.

Alerjik hastalıklarda beslenmeyi değiştirmek çok fark yaratsa da, kalıcı bir iyileşme sağlamamaktadır. Bu amaçla NAET yöntemini öğrendim ve kliniğimde uygulamaya başladım. NAET ile hastalarımın sağlığını bozan alerjilerinden kalıcı olarak kurtulmalarını sağlayabildim.

Bedenimizin işleyişinin ve hastalıkların başlangıcının ruhsal ve zihinsel nedenleri de yakından ilgilendiğim konular olarak mesleki pratiğimde yerini aldı. Uzun yıllardır hipnoz yöntemini veya ruhsal şifa yöntemini de kullanarak tedavi ediyorum hastalarımı.

Ozon Terapi sertifika eğitimini Rusya Nizhny Novgorod Üniversitesi Tıp Akademisinden, Akupunktur eğitimini Los Angeles NARF kuruluşu bünyesinde verilen NAET eğitimleri ile, sertifika eğitimini ise Yeditepe Üniversitesinden aldım.

Alerji tedavileri sertifika eğitimini de yine NAET Akademisinden, Megavitamin tedavilerini ABD Linus Pauling Institute ve Tübitak bünyesinde düzenlenen eğitimlerde aldım.

Proloterapi sertifika eğitimini Bilimsel Proloterapi Derneği’nden, metabolik dengeye yönelik beslenme yönetimi eğitimini Doç. Dr. Wolf Funfack’dan aldım.

Erickson enstitüsünden Erickson psikoterapi, ve Newton Enstitüsü eğitmenlerinden Paul Aurand’dan Transpersonal Hipnoterapi (Yaşamlar Arası Yaşam Terapisi) eğitimi aldım.

Halen hastalarımı özel kliniğimde tedavi etmekteyim.