Selülitte Ozon Tedavisi

Selülitte Ozon Tedavisi, Enerji Klinik’te selülit ve çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kan yoluyla ozon tedavisi, lokal ozon uygulamaları ve ozon sauna uygulamaları yapılmaktadır.

Kan yoluyla Ozon Tedavisi tüm vücutta deri, iç organ, kemik, kan vb.. tüm hücrelerde yenilenme sağlar, başta karaciğer olmak üzere, deri hücreleri dahil, bütün hücrelere toksin attırır. Bu etkisini birincil olarak kan ve dolaşım sistemi üzerindeki etkilerine borçludur.

Ozonlanmış kanın taşıdığı oksijen miktarının kat kat artmış olması kılcal dolaşımı çok iyileştirir. O kadar ki, dolaşımı bozulmuş yerler başta olmak üzere tüm vücutta kılcal damar ağı zenginleşir. Buna bağlı olarak doku beslenmesi artar, ve hücrelerde birikmiş toksinlerin atılması sağlanır.

Ozon tedavisi alan hastaların kendilerinde farkettikleri ilk değişikliklerden biri cilt değişiklikleridir. Hemen hemen tüm hastalar ciltlerinin daha parlak, daha esnek ve genç görünümlü olduğunu, saçlarının yumuşadığını ve parladığını, saç dökülmelerinin durduğunu, hatta yeni saçların çıkmaya başladığını gözlemler.

Ozon tedavisi deri hücrelerinde antioksidan faaliyeti güçlendirerek hücrenin bozulan fizyolojisini düzeltmekte, bir detoks organı olan deride hücrelerde birikmiş toksinlerin atılımını sağlayarak hücrenin iyileşme sürecine girmesini sağlamaktadır.

Ek olarak, infeksiyöz deri hastalıklarında ozon mikroorganizmalar üzerinde doğrudan etki göstererek hastalık etkenlerini ortadan kaldırır.

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde ozon terapi, yine kılcal dolaşımı iyileştirici ve doku oksijenasyonunu artırıcı etkileriyle, başka hiç bir terapi yöntemi ile karşılaştırılamayacak hızlı ve bariz etkiler sağlar. Selülit tedavisinde lokal uygulamalar yapılmakla birlikte tedavinin temeli Major Oto-hemoterapiye (kan ozonlaması) dayanır.

Enerji Klinik’te cilt sorunlarının tedavisinde ayrıca Ozon Sauna uygulaması yapılmaktadır. Bu ozon saunada deri ve derialtı Far İnfrared ışınla ısıtıldığından ozonun faydalı etkilerine ilaveten, çok faydalı başka olumlu etkiler de elde etmek mümkün olur. Böylece, Enerji Klinik’te Ozon Sauna ile birçok tedavi hedefine birden ulaşmak mümkündür:

* Yağ yakma
Hem Far-İnfra-Red ışınlar, hem de ozon yağ yaktırıcı özelliğe sahiptirler. Far İnfra-Red saunalar 30 dakikada 400-600 kalori yakılmasını sağlayabilir. Bir ölçü olarak; 30 dakikalık maraton koşusunda 590 K, teniste 510 K, kürek çekmede 600 K, bisiklette 225 K, tempolu yürüyüşte 150 K yakılır.

* Terle birlikte yağ atılımı
Ozon Sauna sırasında yağlar parçalandığından, atılan ter bol yağ içerir. 30 dakikalık Far-İnfra-Red sauna sırasında orta derecede atletik bir insan yaklaşık yarım litre ter atar. Normalde bu kadar ter ancak 4-5 km koşmakla atılabilir.

* Kilo verme
Ozon Sauna derialtı yağ tabakasından yağ çözülmesini artırarak kilo vermeye yardımcı olur.

* Bölgesel İncelme-Bölgesel Zayıflama
Enerji Klinik’te uygulama yapılan Ozon Sauna Farİnfrared özelliği ile çalıştığından ötürü, kilolu olmamanıza karşın belli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmak için ideal bir çözüm oluşturur. Bu saunada orantılı bir şekilde yağ yakarak ideal beden ölçülerine kavuşursunuz.

* Toksin atma
Vücudunuzdan çıkan toksinleri sauna sonrasında gözle görürsünüz.

* Selülit tedavisi
Ozonun etkisiyle deri altı tabakasının kan dolaşımı iyileştiğinden, selülitler de hızla iyileşir.

* Kaşıntılı alerjik cilt hastalıkları
Ozon derinin toksinlerini atmasını sağlayarak ve dolaşımını iyileştirerek, far-infrared ışın da bu iyileşme sürecine yardımcı olarak, derinin iyileşmesini sağlarlar.

* Kaşıntılı mikrobik cilt hastalıkları ve mantar hastalıkları (Vajinal mantar dahil)
Ozon mantar ve diğer mikroorganizmalar üzerinde öldürücü etkiye sahip bir ajandır. Bunu da deriye hiç bir zarar vermeden yapar, yan etkisizdir. Ozon sauna terapisi sırasında dış genital organların cilt infeksiyonları da hızla iyileşir.

* Cilt Gençleştirme-Yenilenme
Ozon sauna sonrasında cildinizin nem oranı artar, deri gerginleşir, gözenekler görünmez olur.
Ayrıca deri ipeksi bir parlaklığa ve dokunuşa kavuştuğu gibi, ozon sauna kürü bittikten sonra da bu iyilik hali devam eder.

* Deri kuruluğu veya aşırı yağlanma
Deri kuruluğu derinin iyi beslenememesinin bir sonucudur. Aşırı yağlanma ise alerjik sorunlar başta olmak üzere bir deri hastalığıdır. Gerek ozon sauna, gerekse Far-İnfrared ışınlar her iki durumda da iyileşmeye yardımcıdır.

* Kronik Ağrılar
Far-İnfrared ışınların önemli bir etkisi de, kronik kemik, kas ve eklem ağrılarına iyi gelmesidir.

* Uykusuzluk
Ozon terapi gerek kan yoluyla, gerekse sauna şeklinde uygulandığında hemen veya bir süre sonra uykusuzluk sorununu iyileştirir.

* Depresyon
Depresyon ozon terapinin en etkili olduğu hastalıklardan biridir ve sauna yöntemiyle uygulandığında da bu etkisi kısmen görülür.

Selülit
Sellülitin sebebi derialtı yağ dokusunda kılcal dolaşım bozukluğu ve yağ hücrelerinde toksin birkimidir. Ozon hangi yöntemle verilirse verilsin, bu hastalıkta çok bariz düzelme sağlar.
En etkili selülit tedavisi, tek başına veya kan yolu ile ozon terapi uygulaması ile birlikte yapılan ozon saunadır. Kliniğimizde ozon sauna derialtına dek işleyen farinfrared sistemi ile uygulanmaktadır. Farinfrared ışınlar hücreleri toksin atmak üzere stimüle eder. Derialtı yağ hücreleri vücudumuzda en çok toksin biriktiren hücrelerden biridir. Yağlar çözülüp atıldıkça bu hücreler toksinlerinden de kurtulur.

Kırışıklıklar ve Göz Halkaları
Yüz kırışıklıkları deri yaşlanması sonucu ortaya çıkar. Koyu renkli göz halkaları ise bugüne dek nedeni anlaşılamamış ve tedavisi de bulunamamış bir deri lezyonudur. Kan ozonlaması yoluyla yapılan ozon terapinin göz çevresindeki koyu renkli halkaları giderdiği gözlenmiştir. Deri altına ozon/oksijen gaz karışımı uygulandığında kan akımı artar, doku rejenerasyonu hızlanır, ve hücrelerde birikmiş toksinler, metabolik atıklar hücre dışına atılır. Deriye yapılan ozon injeksiyonları mimik çizgilerinin ve yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların düzelmesine yardım eder.

Çatlaklar (stria)
Kalıtsal yatkınlığı olan kişilerde hormonal durumun da tabloya eklenmesi sonucunda, derinin aşırı gerilmesi çatlaklara yol açar. Bunun nedeni kollajen ve elastin liflerinin ayrılmasıdır. Gelişim mekanizmasında kollajen üreten hücrelerin görevlerini yapamaması rol oynar. Çatlaklar ilk oluştuklarında renkleri kırmızı-mordur. Zamanla renkleri solar ve sedef beyazı bir renk alırlar. Derideki çatlaklara ozon/oksijen karışımı injeksiyonundan sonra kollajen üretimi uyarılır, kollajen onarımına bağlı olarak çatlaklar dolar. Deri gerginleşir ve rengi düzelir.

Ameliyat İzleri (sikatris, nedbe)
Ozon, ameliyat izlerini hafifletir, veya tamamen giderebilir. Sikatris veya nedbe adı verilen bu oluşumlara ve yakın çevresine yapılan derialtı ozon injeksiyonları birkaç seansta izlerin gözden kaybolmasına veya düzelmesine yeterli olur.

Cilt ve Tırnakların Mantar Enfeksiyonlarında Ozonterapi
Ozon derinin mantar infeksiyonlarında yüzyılı aşkın süreden beri başarıyla kullanılmaktadır. Mantar enfeksiyonlarının tedavisi için gerekli olan uzun etki, ozonid uygulamaları ile elde edilir.

Far-İnfra-Red ışınlarla çalışan Ozon Saunada ısı düzeyi kişiye göre ayarlanabilir. Mutlaka çok yüksek derecelere çıkması şart değildir. Ayrıca bu saunada baş dışarıda olduğu için sğrekli olarak kuru ve serin hava solunur. Bu da saunayı çok daha sağlıklı ve konforlu hale getirir.
Ozon saunada ısı çok yüksek olmasa bile atılan ter ve toksin miktarı daima yüksektir. Bunun nedeni Far-İnfra-Red ışınların 7-8 cm derinliğe dek nüfuz edip deriyi içeriden dışarıya doğru ısıtmasıdır. Bu tarz ısıtma teri, yağı ve toksinleri içeriden dışarıya doğru adeta “iter”.
Far-İnfra-Red Ozon Sauna Terapisi ile;
• Zayıflama
• Toksin Atma
• Cilt gençliği ve güzelliği
• Daha fazla kalori yakmak
• Daha dinamik kan dolaşımı
• Zindelik
• Stres giderici etki
• Böbrek dinlendirici etki
• Daha güçlü bir bağışıklık sistemi
• Daha iyi bir hormon dengesi
• Ağrı dindirici etki
• Antimikrobik etki
• AntiAging etki
• Selülitlerin iyileşmesi
• Çeşitli deri sorunlarında iyileşme
• Kanserden koruyucu etkiler
• Sinir Sistemini dinlendirici etki
• Uykusuzluğu giderici etkiler elde edilir.
Selülitte yapılan ozon mezoterapide belli konsantrasyonlarda ozon / oksijen gaz karışımı selülitli bölgeye küçük miktarlarda enjekte edilir.
Ozon terapi göz çevresindeki koyu renkli halkaları kısa sürede, ve bir daha geri gelmemek üzere yok eder.