Parkinson Hastalığında Moleküler Hidrojen

Parkinson hastalığı, merkezi sinir sisteminin uzun süreli dejeneratif bir bozukluğudur. Genellikle 60 yaş civarında başlar ancak çok daha erken başlangıçlar da bildirilmiştir. Örneğin ünlü oyuncu Michael J. Fox’un hastalığı 27 yaşında, Muhammed Ali’nin ise 42 yaşında iken teşhis edilmiştir.

Belirtiler çoğunukla yavaş ortaya çıkar ve hastalık kötüleştikçe depresyon, bunama, yutma zorluğu, uyku bozuklukları gibi semptomlar daha yaygın hale gelir.

En belirgin erken belirtiler titreme, katılık, hareketlerde yavaşlama ve yürüme güçlüğüdür. Parkinson Hastalığı olan birçok insanda ortaya çıkan depresyon, anksiyete ve apati ile bilişsel ve davranışsal sorunlar da ortaya çıkabilir.

Parkinson hastalığında Demans/Bunama: Hastalığın ileri evrelerinde Parkinson hastalığı demansı yaygın olarak görülür.

Parkinson hastaları ayrıca uyku ve duyu sistemlerinde problem yaşayabilirler. Koku almamaya başlama çok erken bir Parkinson belirtisidir.

Hastalıkta orta beynin bir bölgesi olan substantia nigra’da hücre ölümü meydana gelir ve bu dopamin eksikliğine yol açar. Bu hücre ölümünün nedeni tam olarak anlaşılamamıştır, ancak viral enfeksiyondan ötürü olabileceğine dair bilgiler elde edilmiştir. virüsler ve beyin hakkında daha fazlası>>

Etkilenmiş bir aile üyesi olanlar ve kalıtsal risk faktörleri olarak bilinen bazı genlere sahip olanların hastalığa yakalanma riski daha yüksektir. Diğer risk faktörleri, bazı kimyasal tarım ilaçlarına maruz kalmış olmak ve önceden kafa travması geçirmiş olmaktır. Bilim adamları son yıllarda araştırmalarını beyin dokusunda hastalık yapan virüslere yönlendirmişlerdir.

Parkinson Hastalığında Hidrojen Tedavisi

Parkinson hastalığında ilk çalışmalar yayınlandığından beri moleküler hidrojenin hastalığın başlamasını ya da ilerlemesini önlemek veya ilerlemeyi yavaşlatmak için büyük bir avantaj sağlayabileceği düşünülmektedir Fujita 2011, Yoritaka 2016.

Moleküler Hidrojen tedavisi hakkında geniş bilgi>>

Aşağıda 15 yıldan beri Parkinson hastası olan 72 yaşında bir hastada 2 saatlik hidrojen soluma tedavisinin etkilerinin kaydedildiği bir video izlemektesiniz: