Akupunktur Ağrı Giderici Bir Tedaviden Daha Fazlasıdır

Vücudu Dengeleyen Tedavi: Akupunktur

Akupunktur, hem akut hem de kronik ağrıları gidermekte oldukça etkilidir.

Bilimsel araştırmalar akupunktur tedavisinin baş ağrıları (migren dahil), sırt ağrısı, boyun ağrısı, bel ağrısı ve eklem kireçlenmesi gibi kronik ağrılarda özellikle işe yaradığına işaret ediyor.

Akupunktur, günümüzde sporla ilgili yaralanmaların tedavisi ve rahatlatılması için fizik tedavi ile birlikte sıklıkla kullanılmaktadır.

Akupunktur Vücuda Bozulan Dengesini Yeniden Kazandırır

İlaç Kullanımını Azaltır

Ağrıyı azaltmaya ek olarak, akupunkturun kronik ve kalıcı ağrı yaşayan kişilerde ağrı kesici ilaçların, özellikle opioidlerin (narkotik analjezikler/yeşil reçeteli ağrı kesiciler) azalmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Kulakta akupunktur iğnelerinin kullanıldığı yaygın bir tedavi, beş iğne protokolü olarak da adlandırılır ve genellikle opioid ve diğer uyuşturucu bağımlılıkları için rehabilitasyon kliniklerinde kullanılır.

Stres Gidermekte Faydalıdır

Geleneksel Tibet Tıbbına göre akupunktur, yani noktalara iğne batırma, vücudun Çi adı verilen yaşam enerjisi akışını destekleyen bir araçtır. Böylece, bir kişinin merkezi sinir sistemini, dolayısıyla hormonlarını optimum dengeye getirmek mümkün olur. Stresin fizyolojik ve zihinsel dengeyi hastalığa yol açabilecek şekilde bozduğu gösterilmiştir. Akupunktur tedavisi, vücudun stresle başa çıkmasına yardımcı olmak için kullanılabilecek bir yöntemdir.

Bağışıklığı Güçlendirir

Bağışıklık sistemi, bazen fazla, bazen az çalışabilen karmaşık bir savunma sistemidir. Akupunktur tedavisinin bağışıklık direncini ve savunma mekanizmalarını güçlendirdiği gösterilmiştir.

Kadın Üreme Sağlığının Yönetiminde Destekleyici Tedavi Olanakları Sunar

Batı tıbbı protokolleriyle paralel yönetilmiş akupunktur ve bitkisel tıp tekniklerinin menstrüel, menopoz öncesi ve sonrası şikayetleri ve üreme bozukluklarını önemli ölçüde iyileştirdiği gösterilmiştir. Akupunktur tedavisi, IVF tedavisi ile birleştirildiğinde gebelik oranlarının başarısını artırmaya da yardımcı olabilir.

Genel olarak, Akupunktur tedavisi bu beş fayda ile sınırlı değildir. Aynı zamanda, günlük sağlık sorunlarından, karma etiyolojilere sahip ciddi hastalıklara kadar çok çeşitli kronik ve akut durumlara da akupunktur ile çözüm bulmak mümkündür.

Daha fazla bilgi için -> Akupunktur Noktaları Gerçekten Var

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir